Zadzwoń: +48 32 202-84-14    |    Napisz: metropolis.on@wp.pl
+48 32 202 84 14

Ważny komunikat

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się  koronawirusa oraz w trosce o zdrowie naszych klientów i pracowników WSZYSTKIE ZEBRANIA WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH ZOSTAJĄ ODWOŁANE.

Bez względu na zaistniałą sytuację Wspólnoty Mieszkaniowe  muszą dalej funkcjonować i wywiązywać się z nałożonych na nie  obowiązków. Między innymi  musimy w imieniu Wspólnot dokonać  zamknięcia 2019 r i złożyć w  Urzędzie Skarbowym deklarację rozliczeniową za rok 2019, opłacać rachunki za dostawę mediów i usługi świadczone na rzecz wspólnot mieszkaniowych, a także dokonywać naliczeń opłat za lokale.

Z powodu braku możliwości ustalenia aktualnie nowego terminu zebrań, uprzejmie prosimy o wnikliwe zapoznanie się z przesłanymi Państwu materiałami na zebranie i oddanie głosów w sprawie uchwał objętych porządkiem obrad poprzez  podpis na przesyłane na adresy mailowe karty do głosowania.

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku tj. 16 marca 2020 roku do odwołania wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu naszego biura.

Zgodnie z przyjętymi wytycznymi prosimy, aby kontakty z pracownikami Biura odbywały się wyłącznie drogą mailową lub telefonicznie. W wyjątkowych, ograniczonych do niezbędnego minimum sytuacjach, kontakt osobisty z pracownikami Biura będzie możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu spotkania.

Przy wejściu do Biura wystawiona jest skrzynka pocztowa, do której klienci mogą składać dokumenty lub informacje.

Godziny pracy Biura pozostają bez zmian.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację o ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Szanowni Państwo!

Ze względu na panujące zlecenia dotyczące zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronowirusa oraz innych chorób wyjaśniamy:

zebrania Wspólnot Mieszkaniowych będą się odbywały. Mamy obowiązek ustawowy je przeprowadzić. Muszą zostać przyjęte zaliczki na 2020 r. oraz plany gospodarcze. Przeciąganie zebrań na późniejsze miesiące spowoduje brak możliwości zrealizowania zaplanowanych zdań remontowych czy modernizacyjnych.

Decyzję o przyjściu na zebranie pozostawiamy Państwu. Prosimy jednak o zachowanie ostrożności i wszystkie osoby, które nie czują się całkowicie zdrowe prosimy o pozostanie w domach.

W sytuacji braku wymaganej większości, będą przeprowadzane głosowania w drodze obiegowej – głównie przez internet.

Poniżej informacja jak uniknąć zakażenia:

zalecenia Głównego Instytutu Sanitarnego I Światowej Organizacji Zdrowia:
➡️Jak najczęściej myj ręce, najlepiej używając mydła i wody albo preparatów odkażających zawierających alkohol.
➡️Kiedy kichasz lub kaszlesz będąc między ludźmi zakryj usta chusteczką lub swoim zgiętym łokciem, zaraz po tym wyrzuć chusteczkę i umyj ręce.
➡️Unikaj bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszlą.
➡️Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem udaj się zadzwoń do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach ( 539 963 856, 606 326 142, 606 488 680), powiedz mu o ewentualnych, odbytych wcześniej dalekich podróżach. Ponadto Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii: 800-190-590.
Stały 24h dyżur pełni punkt informacyjny WSSE w Katowicach tel. 32 351230
➡️Unikaj bliskiego kontaktu z żywymi zwierzętami przebywając na terenach, gdzie odnotowano przypadki zakażenia nowym koronawirusem.

Informujemy, że od dnia 19.12.2019 r. biuro naszej firmy zostaje przeniesione na ulicę Niską 3B w Katowicach (za żłobkiem).

Ze względu na przeprowadzkę mogą wystąpić problemy w kontakcie z telefonem stacjonarnym w biurze,

w związku z tym prosimy o kontakt drogą mailową metropolis.on@wp.pl

lub dzwoniąc na tel. komórkowe: 795-871-740, 731-099-093, 507-399-860, 577-677-090

Szanowni Państwo!

W związku z zaistniałymi przypadkami wizyt w mieszkaniach osób podających się za pracowników Administracji, firm remontowych itp. ostrzegamy przed oszustami i naciągaczami. Nie należy przez domofon do klatki schodowej wpuszczać osób nieznanych. Zanim wpuści się do domu rzekomego pracownika Administracji, gazowni czy zakładu energetycznego należy poprosić o okazanie legitymacji lub zadzwonić do Administracji i upewnić się, że dana osoba nie jest oszustem.

W każdym innym przypadku należy powiadomić Policję – tel. 997

O planowanych wizytach w mieszkaniach pracowników Administracji np. w celu dokonania odczytów wody czy wykonania przeglądu każdorazowo informujemy mieszkańców poprzez umieszczenie na klatkach schodowych odpowiednich ogłoszeń.

Zespół Metropolis Obsługa Nieruchomości