Zadzwoń: +48 32 202-84-14    |    Napisz: metropolis.on@wp.pl
+48 32 202 84 14

10 rocznica działalności

W czerwcu firma Metropolis Obsługa Nieruchomości Sp. z o.o. obchodzi okrągłą 10 rocznicę działalności.  Jesteśmy dumni z osiągnięć i postępów, które udało nam się zrealizować w tym okresie. Przez ten czas staliśmy się zaufanym partnerem dla wielu wspólnot mieszkaniowych, zapewniając im profesjonalne i kompleksowe zarządzanie.

Oto niektóre z naszych osiągnięć przez te 10 lat:

 • Koordynowaliśmy z sukcesem prace remontowe, których celem była poprawa jakości życia mieszkańców zarządzanych przez nas wspólnot, między innymi:
 • Przeprowadziliśmy termomodernizację w budynkach Mruczka 2 i 4, Bielska  12, Sowińskiego 5, Goetla 5 w Katowicach oraz Armii Krajowej 1 i 3 w Dąbrowie Górniczej. Przy realizacji tych inwestycji pomagaliśmy uzyskać kredyt dla wspólnoty mieszkaniowej, wraz z premią termomodernizacyjną.
 • Dokonaliśmy modernizacji w zakresie likwidacji niskiej emisji szkodliwych substancji wytwarzanych w procesie spalania paliw stałych w budynkach Mruczka 2 i 4, Kołodzieja 89 i 91, Bielska 12 i Szarych Szeregów 75 jednocześnie uzyskując dotację z Urzędu Miasta Katowice na ten cel.
 • Naprawiliśmy przeciekające tarasy w 2 budynkach przy ul. Sikorskiego w Tychach.
 • Doprowadziliśmy do zawarcia ugody z kopalnią Murcki-Staszic w zakresie naprawy kanalizacji zewnętrznej budynku przy ul. Glebowej 14, spowodowanej szkodami górniczymi.
 • Wyciągnęliśmy z zapaści finansowej wiele wspólnot, poprawiając ich sytuację finansową zaniedbaną przez poprzednich administratorów. Odtworzyliśmy księgowość, która wcześniej nie była prowadzona w sposób prawidłowy, zgodnie z przepisami prawa.
 • Uregulowaliśmy sytuację organizacyjno-prawną wspólnot, w których np. nie były prawidłowo policzone udziały.
 • Pomogliśmy też sprzedać część strychów jako lokale mieszkalne. Ogromnym sukcesem było w tym przypadku wygranie w dwóch instancjach przez wspólnotę mieszkaniową za sprawą kancelarii prawnej mec. Tomasza Raka zaskarżonych uchwał wyrażających zgodę na sprzedaż.
 • Wspólnie z kancelarią prawną mec. Tomasza Raka wygraliśmy sprawę sądową z PKP S.A. w sprawie nieprawidłowych rozliczeń wody oraz podłączyliśmy budynki przy ul. Armii Krajowej 1 i 3 w Dąbrowie Górniczej do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej.
 • Prowadzimy skuteczną windykację należności, dzięki czemu zarządzane przez nas wspólnoty mieszkaniowe są w dobrej kondycji finansowej. Ponadto, pozyskujemy także dodatkowe źródła przychodu dla wspólnot.
 • Stawiamy na przejrzystość naliczeń i rozliczeń sprawozdań finansowych i mediów. Na bieżąco także prowadzimy i aktualizujemy stan własności nieruchomości.
 • Wprowadziliśmy skuteczne systemy komunikacji dla naszych mieszkańców, takie jak platformę online, zebrania mieszkańców oraz stały kontakt z opiekunem danej wspólnoty.
 • Podczas ostatniej dekady udało nam się nawiązać silne relacje z różnymi partnerami, takimi jak dostawcy usług, wykonawcy i instytucje finansowe. Dzięki tym partnerstwom możemy zapewnić mieszkańcom wysoką jakość usług i korzystne warunki współpracy.
 • Rozwinęliśmy zespół powiększając skład osobowy o kolejnych specjalistów w branży nieruchomości, którzy odgrywają kluczową rolę w naszym sukcesie.

Podsumowując, ostatnie 10 lat były dla naszej firmy niezwykle udane. Oczywiście zdarzały nam się także potknięcia, popełnialiśmy również błędy, z których wyciągaliśmy wnioski na przyszłość. Udało nam się przetrwać pomimo trudnej sytuacji w trakcie pandemii Covid. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, wsparciu klientów i strategicznym decyzjom, osiągnęliśmy liczne sukcesy i wyznaczyliśmy sobie nowe cele na przyszłość.

Dziękujemy naszym mieszkańcom za zaufanie, którym nas obdarzyli.

Jesteśmy pełni wdzięczności za wszystkie doświadczenia i jesteśmy podekscytowani perspektywami, jakie niesie kolejna dekada naszej działalności.