Zadzwoń: +48 32 202-84-14    |    Napisz: metropolis.on@wp.pl
+48 32 202 84 14

W związku z koronawirusem

Szanowni Państwo!

Ze względu na panujące zlecenia dotyczące zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronowirusa oraz innych chorób wyjaśniamy:

zebrania Wspólnot Mieszkaniowych będą się odbywały. Mamy obowiązek ustawowy je przeprowadzić. Muszą zostać przyjęte zaliczki na 2020 r. oraz plany gospodarcze. Przeciąganie zebrań na późniejsze miesiące spowoduje brak możliwości zrealizowania zaplanowanych zdań remontowych czy modernizacyjnych.

Decyzję o przyjściu na zebranie pozostawiamy Państwu. Prosimy jednak o zachowanie ostrożności i wszystkie osoby, które nie czują się całkowicie zdrowe prosimy o pozostanie w domach.

W sytuacji braku wymaganej większości, będą przeprowadzane głosowania w drodze obiegowej – głównie przez internet.

Poniżej informacja jak uniknąć zakażenia:

zalecenia Głównego Instytutu Sanitarnego I Światowej Organizacji Zdrowia:
➡️Jak najczęściej myj ręce, najlepiej używając mydła i wody albo preparatów odkażających zawierających alkohol.
➡️Kiedy kichasz lub kaszlesz będąc między ludźmi zakryj usta chusteczką lub swoim zgiętym łokciem, zaraz po tym wyrzuć chusteczkę i umyj ręce.
➡️Unikaj bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszlą.
➡️Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem udaj się zadzwoń do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach ( 539 963 856, 606 326 142, 606 488 680), powiedz mu o ewentualnych, odbytych wcześniej dalekich podróżach. Ponadto Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii: 800-190-590.
Stały 24h dyżur pełni punkt informacyjny WSSE w Katowicach tel. 32 351230
➡️Unikaj bliskiego kontaktu z żywymi zwierzętami przebywając na terenach, gdzie odnotowano przypadki zakażenia nowym koronawirusem.